TĖVYSTĖS GALIMA IŠMOKTI!

Vykdant projektą „Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai“ gruodžio mėnesį užsiėmimus pagal pozityviosios tėvystės programą STEP baigė dvi, 6-12 metų vaikus bei 12-17 m. paauglius auginančių tėvų grupės. Jos abi darbą pradėjo spalio mėnesį, užsiėmimai pagal bendradarbiavimo sutartis vyko Alytaus Dainavos progimnazijoje bei Alytaus Putinų gimnazijoje. Labai džiugu apibendrinti, kad abiejose grupėse išliko aktyvių tėvų skaičius, ne tik susidomėjusių, bet ir užbaigusių šias programas. Kantrybės ir nuoseklumo tikrai prireikė, nes tėvai turėjo reguliariai vieną vakarą per savaitę paskirti užsiėmimams, kur analizavo programos medžiagą, atlikdami namų darbus taikė ją praktikoje, tokiu būdu stiprindami pozityvios tėvystės įgūdžius – juk tėvais negimstama, jais būti galima išmokti! Pozityvios tėvystės programa STEP yra pirmoji Lietuvoje, kurios efektyvumas patvirtintas moksliškai, tad norint, kad tai pasiektų jūsų šeimą, reikia reguliariai lankyti užsiėmimus ir visada atlikti namų darbus.

Baigdami programą tėvai įvardino daug pozityvių pokyčių, įvykusių ne tik santykiuose su vaikais, bet palietusių visą šeimą bei jų pačių savijautą: „vaikas labiau pasitiki manimi, tapo atviresnis ir atsakingesnis“, „labiau prisideda prie šeimos buities“, „aš tapau ramesnis“, „ieškome bendrų sprendimų ir randame“, „išmokau vaiką išklausyti, padrąsinti, todėl dabar bendraujame daugiau“, „tapau kantresnė“. Dalyvių paklausus, ar jie rekomenduotų šią programą savo pažįstamiems, jie atsakė vienbalsiai teigiamai argumentuodami: „į auklėjimą pažvelgiau kitaip, suradau daug atsakymų į rūpimus klausimus“, „labai naudinga metodinė medžiaga ir diskusijos grupėse“, „aš džiaugiuosi, kad susitikome visi šioje grupėje ir kartu sprendėme problemas“, „bendravimas su kitais tėvais ir dalinimasis patirtimi padeda labiau suprasti vaiką“.

Jeigu susidomėjote ir norėsite 2019 m. pavasarį prisijungti prie tokios grupės, kviečiame registruotis jau dabar:

https://docs.google.com/forms/d/1EuZKrjBrEwlWdzEdTja0kP81YXwQ12nT5RktX7T6I94/viewform?edit_requested=true

Mokymai nemokami, finansuojami iš Europos socialinio fondo. Projektas „Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai“. Daugiau informacijos apie projektą ir veiklas www.ambc.lt 

Psichologė J.Čečėtienė

Rekvizitai

VšĮ Alytaus miesto bendruomenės centras
Adresas: Jaunimo g. 3,
LT-63348 Alytus.
Tel.: (8 315) 76 570;
El.p.: info@ambc.lt
Įstaigos kodas: 302709117

Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.