Alytus plačiais žingsniais žengia socialinių iniciatyvu keliu

Nuo šių metų sausio 1 dienos pradėtas įgyvendinti tarptautinis pasienio projektas, skirtas Alytaus ir Elko miestų bendruomenėms. Vienas iš projekto „Dabar laikas pokyčiams“ tikslų – sukurti gatvės darbuotojų programą, įtraukiant abiejų šalių pasienio bendruomenes. VšĮ Alytaus miesto bendruomenės centras ir Elko miesto savivaldybė (Lenkijos Respublika), matydami tėvų nedarbą, jaunuolių gyvenimą daugiabučių namų apleistoje aplinkoje, augantį narkotikų ir alkoholio vartojimą, nusikaltimų skaičių gatvėse, siekia spręsti socialines problemas dalijantis įgyta patirtimi bei žiniomis. Darbas su jaunimu gatvėje – tai kryptingas darbas, kurio metu gatvės darbuotojai mezga santykius su atskirais jaunais žmonėmis ar jaunuolių grupėmis jų susibūrimo vietose (žaidimų aikštelėse, gatvėse, kiemuose, parkuose, prekybos centruose, kavinėse ir pan.). Gatvės darbuotojai jauniems žmonėms įvairiomis formomis teikia asmeninę, socialinę bei ugdomąją pagalbą arba nukreipia, palydi į jau egzistuojančias institucijas, organizacijas. Pagrindiniai pasienio projekto uždaviniai – sukurti Gatvės darbuotojų programą, įgyvendinti bendras veiklas, skirtas socialiai pažeidžiamoms grupėms, suorganizuojant išgyvenimo stovyklas rizikos vaikams ir jaunimui, įtraukiant dalyvius iš socialiai pažeidžiamos grupės, kurie patiria skurdą, diskriminaciją, sukurti ilgalaikį socialinį pasienio bendruomenių bendradarbiavimo tinklą spręsti kylančias problemas. Projekto metu taip pat planuojama sutvarkyti VšĮ Alytaus miesto bendruomenės centro lauko teritoriją, pritaikant ją didesniam ir saugesniam jaunuolių laisvalaikio užimtumui – įrengiant krepšinio aikštelę, sumontuojant lauko scenos pakylą koncertams,  pastatant lauko pavėsinę, išplečiant automobilių stovėjimo aikštelę, atnaujinant teritorijos aptvėrimą, šaligatvius, apšvietimą. Paskutinius tris liepos savaitgalius Alytuje buvo organizuojami mokymai gatvės darbuotojams. Mokymuose dalyvavo Luko (Elk, Lenkijos Respublika) ir Alytaus miestų gatvės darbuotojai. Mokymai Alytaus – tai mokymų, pradėtų Luko mieste, ciklo tęstinumas.

„Smagu, kad mokymuose dalyviai ne tik įveikė kalbinius barjerus, bet ir turėjo galimybę plėtoti savo tarpasmeninio bendravimo įgūdžius, sužinojo apie naujus darbo su jaunimu atviroje aplinkoje metodus, palygino abiejose šalyse socialinės pagalbos srityje taikomas skirtingas sistemas, iškylančias problemas ir sprendimo būdus. Lietuvos ir Lenkijos dalyviams mokymai suteikė galimybę susipažinti su jaunais žmonėmis iš skirtingų šalių, taip pat buvo keičiamasi patirtimi, diskutuojama apie jų sistemų darbą“ – džiaugėsi Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė. Mokymuose svečių teisėmis dalyvavo VšĮ „Vilniaus socialinis klubas“ darbuotojai, kurie jau daugiau negu metai Vilniaus Naujininkų mikrorajone vykdo gatvės darbą. Jie pasidalijo savo darbo metodais, o mokymų dalyviai galėjo palyginti, kuo praktikoje skiriasi Lietuvos ir Lenkijos gatvės darbas.

Alytaus miesto gatvės darbuotojai jau pradėjo dirbti Alytaus miesto erdvėse – skirtinguose gyvenamuosiuose Dainavos, Putinų ir Ulonų mikrorajonuose, tikslingai parinktuose bendradarbiaujant su Bendruomenės pareigūnais. Tai socialiai pažeidžiamiausios miesto vietos, kur mėgsta rinktis nemotyvuotas, linkęs nusikalsti jaunimas. Gatvės darbuotojai ieško kontaktų su jaunuoliais, siūlo jiems įvairių aktyvių užimtumo veiklų, kad laikas, praleidžiamas gatvėje, taptų prasmingesnis, mažiau pavojingas aplinkiniams. Projekto įgyvendinimo metu jaunuoliams yra organizuojamos įvairios sportinės užduotys: šlapias futbolas, tinklinis, kalbamasi ir diskutuojama įvairiomis temomis su socialiniais darbuotojais, bendruomenės pareigūnais, psichologais, kitais specialistais.

Projekto trukmė 15 mėnesių. Projektas finansuojamas pagal INTERREG V-A Lietuvos – Lenkijos programą. Bendras projekto biudžetas 736300,18 eurų, VšĮ Alytaus miesto bendruomenės centrui tenkanti investicijų dalis sudaro 222639,17 eurų.

Rekvizitai

VšĮ Alytaus miesto bendruomenės centras
Adresas: Jaunimo g. 3,
LT-63348 Alytus.
Tel.: (8 315) 76 570;
El.p.: info@ambc.lt
Įstaigos kodas: 302709117

Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.