Antradienį, rugpjūčio 24 d. Alytaus miesto bendruomenės centrą užpildė muzika, šokiai, vaikų juokas. Tai – Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projeko „Supratinga pasienio bendruomenė“ veiklos, skirtos socialinių paslaugų stiprinimui, keičiantis trijų partnerių patirtimi.

Šeimos iš Elko, Alytaus miestų bei Lazdijų rajono savivaldybių kartu su Neįgaliųjų ir jų tėvų bei globėjų asociacija “Mirabilia” atstovais Alytuje išbandė muzikos bei šokio terapijas ir jų teikiamą naudą. Muzika ir šokis padeda užmegzti tarpusavio ryšį, atsiverti ir išsakyti savo poreikius. Užsiimdami saviraiška žmonės išsilieja, atsipalaiduoja, patiria mažiau streso, todėl pasienio bendruomenių šeimos ne tik klausė patarimų, bet ir praktiškai išbandė šias terapijas.
Nuo kovo 1 dienos pradėto įgyvendinti projekto metu bus rekonstruota Alytaus miesto bendruomenės centro salė ir jos prieigos. Baigus įgyvendinti šį pasienio projektą Alytaus miesto šeimas pasitiks atnaujintos ir pritaikytos patalpos šeimoms, auginančioms įvairių sutrikimų turinčius vaikus, taip pat lauko teritorijoje įrengti lauko treniruokliai ir edukaciniai žaidimai. Projekto įgyvendinimo metu trys pasienio partneriai Elko miesto savivaldybė, Lazdijų rajono savivaldybės administracija ir Alytaus miesto bendruomenės centras siekia sukurti praktika grįstas gaires kaip šeimoms išlikti stiprioms ir gaut visas socialines, sveikatos, švietimo paslaugas savo vaikams pandemijos laikotarpiu. Keičiantis patirtimi ieškoma geriausių sprendimų kaip socialines paslaugas dar labiau priartinti prie šeimų. Projekto tikslinė grupė: pasienio šeimos auginančios autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus, jaunimas, socialiniai darbuotojai, pedagogai, bendruomenių nariai, savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos. Projekto trukmė 21 mėnuo, projekto biudžetas 996100,95 eurai, investicijų dalis, tenkanti Alytaus miesto bendruomenės centrui 122779,34 euro. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.